Likesin ihmiset

Me Likesillä teemme työtämme, jotta jokainen liikkuisi riittävästi. Uskomme, että liikkuminen aktiivisena osana arkea rakentaa hyvinvoivan yksilön ja yhteisön.

Tulosalueen päällikkö

Eino Havas

Eino Havas

Päällikkö +358500605527 eino.havas@jamk.fi

Talous ja hallinto

Tuija Laulajainen

Projektikoordinaattori +358447031258 tuija.laulajainen@jamk.fi

Terhi Koskinen

Terhi Koskinen

Projektiassistentti +358405019628 terhi.koskinen@jamk.fi

Vesa Pohjonen

Myyntipäällikkö +358447750785 vesa.pohjonen@jamk.fi

Viestintä

Kaisa-Riitta Aho

Viestinnän asiantuntija +358504790377 kaisa-riitta.aho@jamk.fi

Kerttu Keto

Viestinnän asiantuntija +358504303429 kerttu.keto@jamk.fi

Milja Leskinen

Milja Leskinen

Viestintäsuunnittelija +358447285963 milja.leskinen@jamk.fi

Maria Rantala

Maria Rantala

Tutkija +358405029082 maria.rantala@jamk.fi

Liikunnan ja terveyden tutkimus

Tuija Tammelin

Tuija Tammelin

Johtava tutkija +358400247998 tuija.tammelin@jamk.fi

Piritta Asunta

Piritta Asunta

Tutkija +358505765212 piritta.asunta@jamk.fi

Harto Hakonen

Harto Hakonen

Tilastoasiantuntija +358405705225 harto.hakonen@jamk.fi

Anu Kangasniemi

Anu Kangasniemi

Terveyden edistämisen asiantuntija +358406847006 anu.kangasniemi@jamk.fi

Kaisa Koivuniemi

Kaisa Koivuniemi

Terveyden edistämisen asiantuntija +358504432352 kaisa.koivuniemi@jamk.fi

Tuomas Kukko

Tilastoasiantuntija +358447287566 tuomas.kukko@jamk.fi

Janne Kulmala

Janne Kulmala

Asiantuntija +358400248132 janne.kulmala@jamk.fi

Maarit Lehti

Maarit Lehti

Tutkija (toimivapaalla) maarit.lehti@jamk.fi

Anette Mehtälä

Anette Mehtälä

Tutkimuskoordinaattori +358447532192 anette.mehtala@jamk.fi

Kirsti Siekkinen

Kirsti Siekkinen

Terveyden edistämisen asiantuntija +358503685250 kirsti.siekkinen@jamk.fi

Heidi Syväoja

Tutkija +358400248133 heidi.syvaoja@jamk.fi

Xiaolin Yang

Xiaolin Yang

Erikoistutkija +358400307426 xiaolin.yang@jamk.fi

Strateginen tietotuotanto

Kaarlo Laine

Kaarlo Laine

Johtava tutkija +358400247473 kaarlo.laine@jamk.fi

Matti Hakamäki

Matti Hakamäki

Erikoissuunnittelija +358503956008 matti.hakamaki@jamk.fi

Katariina Kämppi

Katariina Kämppi

Tutkija +358400103703 katariina.kamppi@jamk.fi

Kati Lehtonen

Kati Lehtonen

Erikoistutkija +358400932737 kati.lehtonen@jamk.fi

Samuli Oja

Tutkija +358444916299 samuli.oja@jamk.fi

Hanna-Mari Peotta

Asiantuntija +358504325494 hanna-mari.peotta@jamk.fi

Katja Rajala

Katja Rajala

Tutkija +358400658003 katja.rajala@jamk.fi

Henni Syväoja

Tutkija +358444932445 henni.syvaoja@likes.fi

Salla Turpeinen

Salla Turpeinen

Tutkija +358407732363 salla.turpeinen@jamk.fi

Marianne Turunen

Marianne Turunen

Tutkija +358504759522 marianne.turunen@jamk.fi

Mittauspalvelut

Jarmo Heiskanen

Jarmo Heiskanen

Testauspäällikkö +358504285220 jarmo.heiskanen@jamk.fi

Heidi Lindfors

Heidi Lindfors

Mittauskoordinaattori, fyysisen kunnon mittaaminen +358447380752 heidi.lindfors@jamk.fi

Hermanni Oksanen

Hermanni Oksanen

Asiantuntija, fyysisen kunnon mittaaminen +358408400624 hermanni.oksanen@jamk.fi

Liikkuva varhaiskasvatus, Liikkuva koulu ja Liikkuva opiskelu

Antti Blom

Antti Blom

Ohjelmajohtaja +358403487316 antti.blom@oph.fi

Nina Korhonen

Nina Korhonen

Johtava asiantuntija, Liikkuva varhaiskasvatus +358503206608 nina.korhonen@oph.fi

Saara Koskinen

Projektipäällikkö +358504392066 saara.koskinen@jamk.fi

Kirsi Naukkarinen

Kirsi Naukkarinen

Yhteyspäällikkö +358403487884 kirsi.naukkarinen@oph.fi

Anna Puurunen

Anna Puurunen

Koordinaattori +358504473111 anna.puurunen@oph.fi

Jenny Söderman

Koordinaattori jenny.soderman@oph.fi

Hanna Vehviläinen

Hanna Vehviläinen

Viestinnän asiantuntija +358447916342 hanna.vehvilainen@jamk.fi

Liikkuva aikuinen -ohjelma

Jyrki Komulainen

Jyrki Komulainen

Ohjelmajohtaja +358500542193 jyrki.komulainen@jamk.fi

Sari Kivimäki

Sari Kivimäki

Kehittämispäällikkö +358400247444 sari.kivimaki@jamk.fi

Reetta Laakkonen

Ohjelmakoordinaattori +358444596168 reetta.laakkonen@jamk.fi

Miia Malvela

Miia Malvela

Kehittämispäällikkö +358504432376 miia.malvela@jamk.fi

Annamaija Manninen

Annamaija Manninen

Viestintäpäällikkö +358447695384 annamaija.manninen@jamk.fi

Riitta Muhonen

Riitta Muhonen

Verkkoviestinnän suunnittelija +358447882983 riitta.muhonen@jamk.fi

Tanja Onatsu

Tanja Onatsu

Ohjelmakoordinaattori +358405880263 tanja.onatsu@jamk.fi

Teemu Ripatti

Projektipäällikkö +358504141449 teemu.ripatti@jamk.fi

Anna Suutari

Viestinnän asiantuntija +358400247986 anna.suutari@jamk.fi

Elina Tarkiainen

Elina Tarkiainen

Ohjelmakoordinaattori +358400968646 elina.tarkiainen@jamk.fi

Katariina Tuunanen

Katariina Tuunanen

Ohjelmakoordinaattori (perhevapaalla) katariina.tuunanen@jamk.fi