Likesin ihmiset

Me Likesillä teemme työtämme, jotta jokainen liikkuisi riittävästi. Uskomme, että liikkuminen aktiivisena osana arkea rakentaa hyvinvoivan yksilön ja yhteisön.

Johtaja

Eino Havas

Eino Havas

Johtaja +358500605527 eino.havas@likes.fi

Talous ja hallinto

Tuija Laulajainen

Talousjohtaja +358447031258 tuija.laulajainen@likes.fi

Eija Humalajoki

Eija Humalajoki

Talousasiantuntija +358447830697 eija.humalajoki@likes.fi

Terhi Koskinen

Terhi Koskinen

Toimistosihteeri +358405019628 terhi.koskinen@likes.fi

Vesa Pohjonen

Myyntipäällikkö +358447750785 vesa.pohjonen@likes.fi

Niina Valkama

Niina Valkama

Henkilöstökoordinaattori +358400247390 niina.valkama@likes.fi

Viestintä

Katri Siivonen

Viestintäpäällikkö +358504413692 katri.siivonen@likes.fi

Säde-Tuulia Laukka

Viestinnän asiantuntija +358444932932 sade-tuulia.laukka@likes.fi

Milja Leskinen

Milja Leskinen

Viestinnän asiantuntija +358447285963 milja.leskinen@likes.fi

Maria Rantala

Maria Rantala

Tutkija +358405029082 maria.rantala@likes.fi

Liikunnan ja terveyden tutkimus

Tuija Tammelin

Tuija Tammelin

Tutkimusjohtaja, varajohtaja +358400247998 tuija.tammelin@likes.fi

Piritta Asunta

Piritta Asunta

Tutkija +358505765212 piritta.asunta@likes.fi

Harto Hakonen

Harto Hakonen

Tilastoasiantuntija +358405705225 harto.hakonen@likes.fi

Laura Joensuu

Laura Joensuu

Asiantuntija, kouluikäisten fyysinen kunto +358408054842 laura.joensuu@likes.fi

Jouni Kallio

Jouni Kallio

Tutkija +358407440947 jouni.kallio@likes.fi

Anu Kangasniemi

Anu Kangasniemi

Terveyden edistämisen asiantuntija +358406847006 anu.kangasniemi@likes.fi

Kaisa Koivuniemi

Kaisa Koivuniemi

Terveyden edistämisen asiantuntija +358504432352 kaisa.koivuniemi@likes.fi

Tuomas Kukko

Tilastoasiantuntija +358447287566 tuomas.kukko@likes.fi

Janne Kulmala

Janne Kulmala

Mittausasiantuntija, fyysisen aktiivisuuden mittaaminen +358400248132 janne.kulmala@likes.fi

Maarit Lehti

Maarit Lehti

Tutkija (toimivapaalla) maarit.lehti@likes.fi

Anette Mehtälä

Anette Mehtälä

Tutkimuskoordinaattori +358447532192 anette.mehtala@likes.fi

Kirsti Siekkinen

Kirsti Siekkinen

Terveyden edistämisen asiantuntija +358503685250 kirsti.siekkinen@likes.fi

Heidi Syväoja

Tutkija +358400248133 heidi.syvaoja@likes.fi

Xiaolin Yang

Xiaolin Yang

Erikoistutkija +358400307426 xiaolin.yang@likes.fi

Strateginen tietotuotanto

Kaarlo Laine

Kaarlo Laine

Tutkimusjohtaja +358400247473 kaarlo.laine@likes.fi

Matti Hakamäki

Matti Hakamäki

Erikoissuunnittelija +358503956008 matti.hakamaki@likes.fi

Katariina Kämppi

Katariina Kämppi

Tutkija +358400103703 katariina.kamppi@likes.fi

Kati Lehtonen

Kati Lehtonen

Erikoistutkija +358400932737 kati.lehtonen@likes.fi

Samuli Oja

Tutkija +358444916299 samuli.oja@likes.fi

Hannamari Peotta

Hanna-Mari Peotta

Tutkija +358504325494 hanna-mari.peotta@likes.fi

Katja Rajala

Katja Rajala

Tutkija +358400658003 katja.rajala@likes.fi

Henni Syväoja

Tutkija +358444932445 henni.syvaoja@likes.fi

Salla Turpeinen

Salla Turpeinen

Tutkija +358407732363 salla.turpeinen@likes.fi

Marianne Turunen

Marianne Turunen

Tutkija +358504759522 marianne.turunen@likes.fi

Mittauspalvelut

Jarmo Heiskanen

Jarmo Heiskanen

Testauspäällikkö +358504285220 jarmo.heiskanen@likes.fi

Heidi Lindfors

Heidi Lindfors

Mittauskoordinaattori, fyysisen kunnon mittaaminen +358447380752 heidi.lindfors@likes.fi

Hermanni Oksanen

Hermanni Oksanen

Mittausasiantuntija, fyysisen kunnon mittaaminen +358408400624 hermanni.oksanen@likes.fi

Liikkuva varhaiskasvatus, Liikkuva koulu ja Liikkuva opiskelu

Antti Blom

Antti Blom

Ohjelmajohtaja +358403487316 antti.blom@oph.fi

Nina Korhonen

Nina Korhonen

Johtava asiantuntija, Liikkuva varhaiskasvatus +358503206608 nina.korhonen@oph.fi

Johanna Kujala

Johanna Kujala

Johtava asiantuntija, Liikkuva opiskelu +358503026343 johanna.kujala@oph.fi

Noora Moilanen

Noora Moilanen

Viestintäpäällikkö +358504698178 noora.moilanen@oph.fi

Kirsi Naukkarinen

Kirsi Naukkarinen

Yhteyspäällikkö +358403487884 kirsi.naukkarinen@oph.fi

Joonas Niemi

Joonas Niemi

Asiantuntija, koulumatkaliikkuminen ja kansainväliset suhteet +358505052769 joonas.niemi@likes.fi

Anna Puurunen

Anna Puurunen

Koordinaattori vs. +358504473111 anna.puurunen@oph.fi

Jenny Söderman

Koordinaattori (perhevapaalla) jenny.soderman@oph.fi

Hanna Vehviläinen

Hanna Vehviläinen

Viestinnän asiantuntija +358447916342 hanna.vehvilainen@likes.fi

Liikkuva aikuinen -ohjelma

Jyrki Komulainen

Jyrki Komulainen

Ohjelmajohtaja +358500542193 jyrki.komulainen@liikkuvaaikuinen.fi

Mira Juuma

Ohjelmakoordinaattori vs. +358442630041 mira.juuma@liikkuvaaikuinen.fi

Sari Kivimäki

Sari Kivimäki

Kehittämispäällikkö +358400247444 sari.kivimaki@liikkuvaaikuinen.fi

Reetta Laakkonen

Ohjelmakoordinaattori vs. +358444596168 reetta.laakkonen@liikkuvaaikuinen.fi

Miia Malvela

Miia Malvela

Kehittämispäällikkö +358504432376 miia.malvela@liikkuvaaikuinen.fi

Annamaija Manninen

Annamaija Manninen

Viestintäpäällikkö +358447695384 annamaija.manninen@liikkuvaaikuinen.fi

Riitta Muhonen

Riitta Muhonen

Verkkoviestinnän suunnittelija +358447882983 riitta.muhonen@liikkuvaaikuinen.fi

Tanja Onatsu

Tanja Onatsu

Ohjelmakoordinaattori +358405880263 tanja.onatsu@liikkuvaaikuinen.fi

Anna Suutari

Viestinnän asiantuntija +358400247986 anna.suutari@liikkuvaaikuinen.fi

Elina Tarkiainen

Elina Tarkiainen

Ohjelmakoordinaattori +358400968646 elina.tarkiainen@liikkuvaaikuinen.fi

Katariina Tuunanen

Katariina Tuunanen

Ohjelmakoordinaattori (perhevapaalla) katariina.tuunanen@liikkuvaaikuinen.fi